sokol-vrany.cz > TJ Sokol Vraný - TJ Sokol Černiv 5:4

22.5.2021  17:00
Přátelské utkání
Agros Arena, Vraný
0

TJ Sokol Vraný - TJ Sokol Černiv 5:4 (Střelci: 2x Kubík, 1x Liška, 1x Shamin, 1x Cimrman ml.). První utkání po dlouhém lockdownu nám přinesl velmi známého soupeře, kterého jsme během letní přípravy 2020 porazili doma 3:1. Jelikož už delší čas poctivě trénujeme, očekávali jsme sami od sebe kvalitní běžecký i fotbalový výkon s naší převahou, ale opak byl pravdou a Černiv se nedala lacino.

Sestava: Pustai (77. ŽK) - Dufek (70. Kubík), Suk, Jeřábek (70. Krampera), Luka (46. Paluba) - Novák, Kubík (46. Fedrhanc), Volf, Krampera (46. Cimrman ml.) - Adamus (46. Shamin), Liška (K).

Sobotní odpoledne přiválo do vranské Agros Areny poprvé v tomto kalendářním roce fotbal. Všichni víme proč, tudíž se budeme věnovat pouze zápasu. Když jsme psali preview, tak už jsme skoro zapomněli, jak se to vlastně dělá a ani jsme netušili, zda to vůbec bude někdo číst po takové době. A jestli vůbec někdo na fotbal přijde - i kvůli špatnému počasí, které celý víkend panovalo. Nicméně se odpoledne umoudřilo, mraky se rozestoupily, na vranský pažit doléhaly sluneční paprsky a tribuny okupoval vysoký počet diváků, což nás velmi mile překvapilo a děkujeme za návštěvu.

Náš cíl bylo do zápasu vstoupit aktivně a nejlépe brzy vstřelit úvodní gól. Místo toho jsme ale působili zakřiknutým dojmem a naše přihrávky nacházely především kopačky soupeře, který oproti nám působil lehký v kramflecích. Brzy také vstřelil vedoucí gól, na který jsme však zareagovali trefou Honzy Lišky, který se jako tank řítil na brankáře s obráncem na zádech a famózním hokejovým blafákem ho obešel a zavěsil do prázdné kasy. Náš výkon se ale nezvedl a nadále jsme se trápili, mezi obranou a útokem zela velká propast a soupeř nás tlačil, což vyústilo v další jeho gól a poločasový výsledek tak byl 1:2 v náš neprospěch.

Během krátké poločasové přestávky udělal trenér čtyři změny, kdy levou stranu přišli oživit Paluba s Cimrmanem mladším, útočný prapor pozvedl Shamin a do střední zálohy přifuněl Fedrhanc, který se nakonec dokázal urvat z oslav a dorazit. Čerstvé nohy nám však zpočátku nepomohly a brzy inkasujeme další gól na 1:3. Lepší tým vedl, nicméně my v týmu měli Adama Cimrmana, který, byť původně brankář, vstřelil naprostý wonder goal ve stylu Zlatana Ibrahimoviče, kdy si ze vzduchu stáhl nohou pas Matěje Suka a druhým dotekem vymetl pavučiny v šibenici brány a stav tak byl 2:3 z našeho pohledu. To nám vlilo krev do žil a brzy vyrovnáváme na 3:3 Shaminem, který zblízka propálil černivského brankáře po narážečce Nováka s Fedrhancem. Už to vypadalo, že se misky vah překlopily na naší stranu, ale znovu inkasujeme branku po krásné střele hráče soupeře. Během toho se na hřišti zpátky objevili Kubík s Kramperou a naše obranná řada se stáhla na tři stopery, kdy jednoho z nich nečekaně hrálo jinak dravé ofenzivní křídlo Tomáš Novák. Paluba si bere míč a svým typickým dalekonosným nákopem "nazdařbůh" nachází za obranou Kubíka, který utíká svému sokovi a vyrovnává na 4:4. Nadechujeme se k finálnímu tlaku, který ale tlumí Fedrhanc, kdy neomylně vysílá soupeře do samostatného nájezdu, který hasí až náš brankář Sajmon Pustai a způsobuje penaltu (jistě si v ten moment přál, aby obdržel "pouze" žlutou kartu a aby Fedrhanc radši zůstal doma). Žlutý kartónek skutečně přišel a následnou penaltu Pustai bravurně lape zákrokem jak z učebnice Lva Jašina, díky čemuž my následně v posledních minutách otáčíme zápas druhým gólem Kubíka, kde se druhou asistencí vykoupil Fedrhanc za svou předchozí chybu.

Utkání, ve kterém jsme celkově vedli snad tři minuty, tak vyhráváme 5:4 po rozpačitém výkonu. Soupeř byl kvalitní a nedal nám nic zadarmo, přičemž my jsme velice často chybovali a Černiv posílali do brejků. Na druhou stranu, po tak dlouhé pauze se nedalo čekat, že soupeře přejedeme jak Bayern Mnichov. Tento týden nás čeká zápas opět v sobotu, avšak už dopoledne v 10:00 z důvodu následné rozlučky se svobodou našeho "Lišáka".

Rádi bychom poděkovali všem, kteří se přišli na nás podívat a budeme moc rádi, pokud dorazíte i v sobotu dopoledne. Soupeřem bude tým z Rynholce a budeme chtít vyhrát a zlepšit herní projev.