sokol-vrany.cz > Klub má sílu. Z mojí strany to ale žádná sláva nebyla, říká Hadač

Klub má sílu. Z mojí strany to ale žádná sláva nebyla, říká Hadač

5.8.2020

Dnes vám přinášíme exkluzivní rozhovor bezprostředně po utkání s Černiví s naší, doufejme, budoucí staronovou posilou. Ve vranském dresu se objevil po třech letech. Bez vlasů, zato s elánem. „Návrat na hřiště je pro mě velké osobní vítězství,“ popisuje Tomáš Hadač, sedmadvacetiletý ofenzivní hráč pro klubový web.

Jaké bylo zase obléknout vranský dres?

Super. Druhý den jsem sice nemohl chodit, ale Černiv jsme porazili 3:1, bolest těla byla snesitelná, takže to hodnotím pozitivně. Z mojí strany to ale žádná sláva nebyla.

Řadu kluků jsi viděl po dlouhé době. Jaké to bylo se s nimi znovu potkat na trávníku?

Až mě překvapilo, kolik známých tváří jsem v kabině našel. Ještě víc mě ovšem překvapila úroveň týmu. Myslím, že mančaft má sílu, je hladový. Už z tréninku jsem to poznal. Řada hráčů má jednoznačně na vyšší soutěž. Doufám, že se nám ji podaří vykopat. Protože zázemí tu je bezvadné.

Takže cítíš, že by tým měl hrát o postup?

Nic jiného ani nepřipadá v úvahu.

Ty ale ještě nejsi oficiálně ve Vraném…

Stále patřím Chlumčanům. Takže bude záležet, jak se kluby dohodnou. Nechávám to na nich a na agentovi. A též dost na mém zdraví. Minulé dva roky jsem nehrál kvůli natrženému zadnímu svalu. Snad vydrží, stejně jako třísla, se kterými jsem měl už problémy při minulém angažmá v Agros Aréně.

Běžecky si ale vypadal solidně, nemyslíš?

Prvních deset minut. (smích) Po fotbalové stránce to bylo slabé. Potřebuju to do sebe dostat. Zpevnit nohy a nabrat klid v zakončení. Na střelbu se budeme muset zaměřit všichni útoční hráči, protože těch tutovek jsme na můj vkus spálili až moc.

Byl tohle největší kámen úrazu v utkání s Černiví?

Do šancí jsme se dostávali, ale řešení nebylo ideální. Což víme asi všichni. Na druhou stranu ale asi každý viděl ten útočný potenciál. Věřím, že se to bude zlepšovat.

A co obranná fáze?

Škoda, že se zranil Simon. Jinak to šlapalo. Zvlášť Suk podal nadstandardní výkon, asi nejlepší ze všech.

Zaujal tě ještě někdo další?

Že Tomáš Kubík potáhne tým góly, to asi každý čeká. Ale z nových tváří se mi líbí Erik Rezek. Šikovný fotbalista, umí tvořit přečíslení, nebojí se udělat kličku. Karel Kejval si s balonem taky rozumí. Budu se opakovat, tenhle tým má prostě v sobě sílu. Nezbývá tedy, než neustále pracovat.

Když se vrátíš, oblékneš „svojí“ 23?

Už jsem se na to ptal, ale mám smůlu. Má ji zabranou Matěj Souček. Vybral jsem si pro ofenzivního hráče netypické číslo 3. Snad přinese štěstí.

Nezbývá nám než doufat, že se oba kluby dohodnou a my budeme moci Háděho (jak se mu v mužstvu už leta přezdívá) napevno přivítat do našeho týmu.

Příští rozhovor bychom rádi udělali s trenérem mužstva, aby zhodnotil dosavadní průběh přípravy - včetně soustředění - a nastínil svou trenérskou vizi pro TJ Sokol Vraný. Máte se na co těšit. A my také.