Sezóna 2024/2025

TJ Sokol Vraný  - FC Čechie Velká Dobrá  1 : 3 ( 0 : 0 )

Branky: Sirůček

Sestava: Kolumbič – Krampera, Jarab, Fedrhanc, Jeřábek – Havlovec, Dlouhý, Havlena         (90‘ Kostovčík) , Kotěra ( 46‘ Kubík ) – Sirůček, Růžička

Utkání dvou rozdílných poločasů a dvou hlavních rozhodčích. Plná lavička a velké odhodlání potvrdit výsledek minulého kola bylo cítit všude kolem sebe.

První poločas byl ve znamení hry obou mužstev mezi vápny. Byl to boj o střed hřiště. První šanci měli hosté, které zastavil až praporek asistenta rozhodčího. Takto se to opakovalo třikrát. Rychlost přechodu z obrany do útoků byla na naše poměry nepřijatelná, množili jsme s přibývajícím časem chyby v rozehrávce, kdy v obraně to nešlo kromě Jaraba nikomu. Ani střed zálohy nepomohl. Dvě průnikové akce po levé straně nepřinesly finální přihrávku. Horší zpracování, pomalé vedení, špatný odhad odrazu míče a nedůslednost vedli k převaze soupeře, který měl další čtyři ofsajdové náběhy na brankáře zastaveny praporkem rozhodčího. Byli jsme rádi za hvizd, který ukončil naše trápení.

V kabině jsme si řekli některé taktické pokyny, vystřídali a zkusili si více věřit, protože někteří hráči si sami říkali o vystřídání. Hlavně jsem je namotivoval a povzbudil a šli jsme na to….

Druhý poločas začal úplně jinak. Začali jsme hrát svoji hru, vše na dva doteky,  náběhy do volných prostor a konečně jsme ohrozili brankáře hostí. Přebrali jsme otěže hry, střed zálohy začal pracovat lépe uprostřed hřiště, obrana nenakopávala míče nazdařbůh soupeři, ale začala tvořit, začala si více věřit a výsledkem byl v 56 minutě nádherný gól z nohy Sirůčka, který po ose Fedrhanc - Růžička - Kubík a centr do vápna  rozvlnil bombou síť. 1 :0. To nebylo všechno. Za pět minut běžel sám na branku hostí Kubík, ale nezakončil dobře a míč minul branku. Za dalších pět minut běžel do vápna Růžička a byl faulován. Tady začal rozhodovat nový hlavní rozhodčí. Ten první neudělal žádnou chybu, pouze dal v prví půli Fedrhancovi nesmyslnou žlutou kartu za běžný kontakt před výskokem.

Změna začala. Rozhodčí byl v mementu faulu ještě na naší půlce, ale místo penalty a žluté karty obránci, dal žlutou Růžičkovi za simulování. Nepochopitelné!!! A znovu další výmysl. Po centru do našeho vápna a hře hlavou nejvyššímu hráči, který ani nemusel skákat, odpískal dva metry o šestnáctky hru loktem. Hosté kopali přímak, který jemnou tečí skončil na rukavici Kolumbiče a ostrým skluzem chodidly zvednutýma vjel do našeho obránce a s ním dotlačil míč do naší branky. 1 : 1 Cítili jsme jasnou křivdu. Soupeř vědom si podpory rozhodčího vrhnul veškeré své úsilí útočení a po dvoumetrovém ofsajdu nadvakrát překonali našeho brankáře.  1 : 2.

To nebylo všechno, začali jsme tlačit na vyrovnání a vypracovali si několik šancí. Poslední kapkou ze strany rozhodčího, vlastně předposlední, bylo vyloučení Fedrhance v 90 minutě, kdy ve hře hlavou opět „brutálně“   přehlavičkoval všechny a dostal druhou žlutou a následně červenou kartu. Jak říkal hlavní rozhodčí po celou dobu utkání, Fedrhanc nedohraje. Podařilo se. Poslední a konečné rozloučení s Vraným, bylo, jeho rozhodnutí po likvidačním faulu na Havlenu, kdy místo červené dal pouze žlutou. Rovný a rovnější. Ti co byli na utkání si obrázek udělali sami. Musím pochválit všechny, včetně náhradníků. Nikdo si nestěžoval a chtěli hrát jenom fotbal. Tak snad příště.

SK Braškov – TJ Sokol Vraný 1 : 3 ( 0 : 2 )

Branky: Sirůček 2 x a Kotěra

Sestava: Kolumbič – Krampera, Jarab, Fedrhanc, Jeřábek – Havlovec, Dlouhý, Havlena, Kotěra – Sirůček, Růžička ( 77‘ Kostovčík )

Přesunuté utkání z neděle 18.8.2024 kvůli podmáčenému hřišti jsme nemohli začít lépe, když nám hvězdného útočníka Kubíka před zahájením odvezla rychlá kvůli velkým nevolnostem a posila Ježek se opaloval u Jadranu.

Sestava tak doznala několik změn, hned v úvodu jsme změnili brankáře, kdy se do branky po sedmi letech vrátil Mario Kolumbič, i díky pochopení Dominika Pražáka. A na levou stranu zálohy se postavil Martin Kotěra a do útoku ke střelci Danielu Sirůčkovi neúnavná bojovník Zdeněk Růžička. Na lavičce nám zůstal pouze náhradní brankář a Tibor Kostovčík.

Utkání začalo jako první mistrovské utkání v novém ročníku oťukáváním a postupnými útoky. Domácí hrozili svou výškovou převahou a dobrým středem hřiště, které si s přibývajícím časem získali. V naších řadách se množily chyby, které přispívaly k územní převaze domácích. Nyní se ukázal brankařský um Kolumbiče, který svými bravurními zákroky držel bezbrankový stav. Zlom nastal v 19 minutě kdy přetáhl centr Kotěra z levé strany až do vápna na pravou stranu na Havlovce a ten druhým dotykem přes celou bránu nahrál Sirůčkovi a tomu nezbylo nic jiného než uklidit do prázdné brány 0 : 1. Šok pro domácí. Ti vrhli veškeré umění do útočení, ale vždy narazili na dobře fungující obranu s bezchybným golmanem. Obraz hry se nikterak nezměnil, až do 40 minuty, kdy po výkupu brankáře na Růžičku, ten se zbavil obránce a druhým dotykem vysunul Havlovce, který prvním dotykem vrátil do běhu Růžičkovi, jenž z vápna hledal Sirůčka, kterému chyběl krok, ale celé to na zadní tyčce zavíral Kotěra a dovršil svůj perfektní výkon brankou na 0 : 2. Do kabin se nám šlo lehce a soupeř šoupal nohama a nevěřil co se to děje.

O přestávce jsem nabádal kluky, aby nebláznili, hráli odzadu na rychlé brejky a byli zodpovědní a trpěliví. Dalo se předpokládat, že domácí vrhnou veškerou sílu na vyrovnání.

Druhá polovina byla ve znamení dobývání naší branky a pečlivá hra obrany, brankáře a trošku štěstíčka byla hnací silou celého našeho mužstva. Bojovali jako „koně“ , Vraný koně. Naopak my jsme měli tři brankové příležitosti po rychlých brejcích, ale my jsme nechtěli zápas tak rychle ukončit. Škoda. Na druhé straně jsme vytvořili malou chybičku v 72 minutě, kdy přísně nařízenou penaltou korigoval kapitán domácích na 1: 2.

To co jsme mohli udělat před penaltou se nám nakonec podařilo, kdy z půlky utekl Sirůček a svou rychlostí a uměním zvýšil v 85 minutě na konečných 1 : 3.

96 minuta, dobojováno. Všichni kluci zaslouží pochvalu a uznání, protože soupeř byl kvalitní a doma v prvním utkání podzimu prohrával. Obraz hry sice naznačoval domácích převahu, ale ono to jinak ani být nemohlo. Dobývali nedobytné.

Těšíme se na druhé utkání, které hrajeme doma a to 25.8.2024 v 17,00 hodin, kdy přivítáme Velkou Dobrou. Přijďte fandit.