Anketa

Chance Liga 2024/2025: 1. česká fotbalová liga - celkový vítěz
Celkem hlasů 7
Chance Liga 2024/2025: 1. česká fotbalová liga - celkový vítěz


Partneři a sponzoři

PartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartner

Média

PartnerPartnerPartner
sokol-vrany.cz > Fanzóna > Putování po stadionech > Putování po stadionech - CELTIC

Putování po stadionech - CELTIC

27.9.2011

Vzhledem k tomu, že jsme fotbalový stánek Tuchlovic hodnotili nedávno, tak jsme si pro Vás připravili zahraniční bonus v podobě návštěvy fotbalového zápasu na Celticu Glasgow.

logo Celtic.jpg Pokud byste se chtěli jet podívat na zápas skotské ligy, tak zvolte určitě Glasgow. Máte totiž jistotu, že narazíte na jeden z nejslavnějších klubů místní ligy, buď Celtic nebo Rangers.

Zpáteční letenka do skotského Edinburghu stojí s nízkonákladovou společností Jet2 okolo 3.000 Kč (nutná rezervace s předstihem). Na letišti si můžete půjčit automobil cca od 20GBP (560 Kč/den) a hodinkou jízdy po dálnici se dostanete do Glasgow. Kdo by si netroufnul na jízdu s volantem na pravé straně, dostane se tam i vlakem. Ubytování si můžete zajistit například v síti Travelodge. Ceny okolo 50-70GBP (1.400-2.000 Kč/noc).

Vstupenka na zápas se dá sehnat až překvapivě snadno. Na oficiálním webu Celticu se stačí zaregistrovat, pak si vyberete sektor, zaplatíte kreditní kartou a vstupenku si přímo vytisknete. Cena více než příznivá - 27GBP (750 Kč). 

Pokud vyvezete i svou drahou polovičku, kterou fotbal zrovna netáhne, můžete si dát "rozchod" u Central Station v centru Glasgow. Ona zde najde obrovské shopping centra a Vám odsud pojede autobus (č.61,62) přímo ke stadionu, který je vzdálen 3km východně. Jednosměrný lístek vás vyjde na 1.80GBP (50Kč). Po 15 minutách jízdy vystoupíte "s davem" a spatříte Celtic Park. 

V Celtic Parku hraje svá domácí utkání jeden z nejslavnějších skotských klubů Celtic Glasgow. Stadion má kapacitu 60 832 diváků (všechna místa jsou k sezení) a je tak druhým největším fotbalovým stadionem ve Skotsku a druhým největším klubovým stadionem na britských ostrovech (po Old Trafford).  Podle průzkumu stanice BBC, který proběhl v roce 2002, je Celtic Park vůbec nejpopulárnějším sportovním stadionem ve Velké Británii.

Kdo má rád k dobrému fotbálku i dobré pivečko, tak si ho musí dát už před stadionem. Ačkoliv je společnost Tennent´s (obrovský skotský pivovar) hlavním partnerem klubu a hráči nosí jejich logo na dresu, tak na pivo uvnitř stadionu zapomeňte! 

Na hot dog s velkou kolou si připravte 6GBP (170 Kč) :(

Občerstvení proto dáváme nejhorší známku - 1 !

Kabina domácích je jednoduše a účelně zařízená. Pro hráče Arsenalu to musí být veliký kontrast s tím, co mají na Emirates Stadium. Proto zázemí za 3.

Stadion není zrovna architektonickým skvostem, ale má něco do sebe. Když se zaplní tribuny věrnými fanoušky oblečenými do zeleno-bílých dresů, začne Vám běhat mráz po zádech. Trávník je bez překvapení ve fantastickém stavu. Kropí těsně před zápasem i v průběhu poločasu! Zajímavostí bylo, že si nakropili v poločase pouze svojí útočící polovinu. Hrací plocha proto za 9 z 10 možných!

Při cestě ze stadionu se nazapomeňte zastavit v klasickém skotském pubu na "jedno". Hospůdek je v okolí Celtic Parku hned několik. Pivo Vám zde natočí za 2.60GBP (73 Kč).

Fotbalovým fajnšmekrům Celtic vřele doporučuji.

JB

pohled z letadla na Celtic Parkpohled z letadla na Celtic Park
pohled z letadla na Celtic Park
atmosféra před stadionematmosféra před stadionem
atmosféra před stadionem
bez umělého slunce se neobejdou ani tadybez umělého slunce se neobejdou ani tady
bez umělého slunce se neobejdou ani tady
tunel pro hráčetunel pro hráče
tunel pro hráče
kabina domácíchkabina domácích
kabina domácích
místní bufetmístní bufet
místní bufet
poločasové kropenípoločasové kropení
poločasové kropení
poměrně strmá tribunapoměrně strmá tribuna
poměrně strmá tribuna
Loading...

Putování po stadionech